You are currently viewing GEOINŻYNIERIA

GEOINŻYNIERIA

Geoinżynieria to dziedzina techniki i nauki, która zajmuje się celowymi, wielkoskalowymi ingerencjami w system klimatyczny Ziemi, mającymi na celu przeciwdziałanie zmianom klimatu. Może obejmować zarówno modyfikację promieniowania słonecznego jak i usuwanie dwutlenku węgla z atmosfery. Metody geoinżynierii to modyfikacja promieniowania słonecznego, może obejmować np. rozpylanie aerozoli w stratosferze, aby odbijać więcej światła słonecznego oraz usuwanie dwutlenku węgla z atmosfery, może obejmować np. przechwytywanie CO2 z powietrza i przechowywanie go w geologicznych formacjach.

Demagogi i inne sowicie opłacane przez globalistów instytucje, wyśmiewają każdego, kto ośmieli się wspomnieć o geoinżynierii. Z drugiej strony ludzie potrafiący wyciągać wnioski z obserwacji otaczającego ich świata i zmian w nim zachodzących, nie mogą przyjąć kłamstw urągających logicznemu myśleniu, produkowanych przez wyżej wspomniane instytucje, które dwoją się i troją aby opinia społeczna żyła ciągle w nieświadomości.

Jedną z najbardziej rozpowszechnionych metod modyfikacji pogody jest zasiewanie chmur. Technika ta, stosowana już od lat 40. XX wieku, polega na wprowadzaniu do atmosfery substancji chemicznych, takich jak jodek srebra czy suchy lód, które mają stymulować powstawanie kropel deszczu lub kryształków lodu. W II wojnie światowej nie dysponowano tak rozwiniętymi technikami sterowania pogodą na skalę, jaką obserwujemy dzisiaj. Zasiewanie chmur, w latach czterdziestych pojawiły się pierwsze próby zasiewania chmur, polegające na wprowadzeniu do atmosfery substancji suchego lodu, jodku srebra aby wywołać lub zwiększyć opady. Radiosondy, podczas II wojny światowej prowadzono intensywne pomiary parametrów atmosferycznych, w tym za pomocą radiosond, które były wysyłane w wyższe warstwy atmosfery (początki HAARP). Zabezpieczanie samolotów, w niektórych przypadkach prowadzono prace nad zabezpieczeniem samolotów przed zamarzaniem wody na skrzydłach, co było związane z eksperymentami w dziedzinie modyfikacji atmosfery. W czasie ostatniej wojny światowej prowadzono intensywne badania nad technologiami sterowania pogodą, jednak niewiele informacji przedostało się do opinii publicznej. Mimo to uświadomiono sobie, że pogoda była kluczowym czynnikiem na froncie, a dane meteorologiczne były wykorzystywane do planowania i prowadzenia działań wojennych. Prowadzono eksperymenty w dziedzinie modyfikacji atmosfery, które pozwoliłyby na sterowanie pogodą w celach wojskowych. Nikt tych eksperymentów nie przerwał, wiedza jest rozszerzana na sektor cywilny.

Dubaj wykorzystuje technikę „zasiewania chmur”, czyli sztucznego wywoływania opadów deszczu. Metoda ta jest stosowana w Dubaju głównie w celu zmniejszenia skutków suszy i upałów. W kwietniu 2024 wywołano niekontrolowaną sztuczną powódź w tym rejonie. Zespół meteorologów z Narodowego Centrum Meteorologii potwierdził, że przed deszczem wykonali oni sześć lub siedem lotów zasiewających chmury. Jednak oficjalny tamtejszy dziennik „The National” poinformował, że według Centrum Meteorologii samoloty zasiewające nie zbliżyły się do chmur, które wywołały ulewne deszcze. Według urzędników przyczynę opadów należy upatrywać w zjawiskach naturalnych. Media publiczne ograniczają informacje na temat ulewy, podkreślając jedynie, że nie została ona wywołana sztucznie ;). W listopadzie 2023 Dubaj doświadczył jednych z największych opadów deszczu w historii. Wówczas władze przyznały się, że były one efektem przemyślanego programu prowadzonego przez miejscowe służby meteorologiczne.

Chiny. W regionie Sinciang chińscy naukowcy przeprowadzili eksperyment, dzięki któremu po użyciu zaledwie 1 kilograma jodku srebra udało się wygenerować ponad 70 milionów litrów deszczu. Działania te udało się przeprowadzić dzięki wykorzystaniu dronów. Choć zasiewanie chmur to znana już forma modyfikacji pogody, był to rekordowy eksperyment w tym zakresie. Do tej pory metoda ta była krytykowana z powodu potencjalnej szkodliwości jodku srebra dla zdrowia ludzi i zwierząt. Działanie naukowców polegało na rozpyleniu kontrowersyjnej substancji, co powoduje później zmiany w procesach mikrofizycznych wewnątrz chmury.

Obecnie zasiewanie chmur odbywa się przede wszystkim dronami, to już jest powszechna praktyka. Jeśli można rozpylać jodek srebra, to dlaczego nie inne substancje? Można, można i tak się robi. Geoinżynieria to także rozpylanie aerozoli w stratosferze, aby odbijać więcej światła słonecznego. Jaki jest skład tych aerozoli? O tym napiszę w następnym odcinku, jednym z „bohaterów” będą związki siarki.

Aniela

Źródła: AI – dziękuję :), https://wydarzenia.interia.pl/zagranica/news-powodz-w-dubaju-ma-drugie-dno-eksperci-wskazuja-winnego,nId,7459106, https://www.donald.pl/artykuly/e8AQ4gEH/chiny-naukowcy-chwala-sie-udanym-eksperymentem-ze-sterowaniem-pogoda-udalo-sie-wywolac-obfity-deszcz, https://wyborcza.pl/7,75400,26576012,chiny-skradna-deszcz-zamierzaja-ujarzmic-pogode-na-polowie.html