You are currently viewing RATUJMY UMYSŁY I DUSZE NASZYCH DZIECI.

RATUJMY UMYSŁY I DUSZE NASZYCH DZIECI.

Są w naszym środowisku osoby, którym należy się nasz szacunek za poświęcony wkład pracy społecznej na rzecz swoich rodaków. Dzięki poczuciu odpowiedzialności za wychowanie w polskości naszego, młodego pokolenia, Sylwia, pedagog z wieloletnim doświadczeniem, przygotowała materiały dotyczące innowacji pedagogicznej programowej, którym hojnie się z nami dzieli.

W czasie, kiedy MEN zajmuje się zmianami w podstawie programowej nauczania, które mają pozbawić nasze dzieci i młodzież poczucia dumy narodowej z chwalebnych dziejów i zdobyczy kulturowych naszych przodków. Kiedy pozbawia się polskie młode pokolenie możliwości poznania historii, literatury, biologii i wielu innych zagadnień, zgodnych z prawdą historyczną budujących dumę narodową, uwrażliwiających i kształtujących logiczne myślenie, zgodnych z wiedzą naukową, potwierdzoną doświadczeniem. Kiedy w naszych szkołach, za nasze podatki, będą uczone dzieci ukraińskie, wychowywane na szowinizmie narodowym, według którego Bandera i Szuchewycz  to bohaterowie… W takim czasie szczególnie, my polscy rodzice i dziadkowie musimy sami zadbać o wychowanie patriotyczne naszych młodych. Państwo nie spełnia w tym zakresie powierzonej mu roli. Mamy wiele instrumentów, Rady Rodziców, Trójki Klasowe, wreszcie świadome grono pedagogiczne w szkołach naszych pociech, mamy możliwości, wystarczą chęci, wierzę, że każdy świadomy rodzic wykorzysta szansę, nasza przyszłość zależy od młodego pokolenia. Jeśli pozwolimy eurokratom na kształtowanie Polaków, na niewolniczą, pozbawioną kreatywnego, logicznego myślenia masę siły roboczej dla zagranicznych koncernów, biada nam.

W zestawie do pobrania i wykorzystania Sylwia dostarczyła materiały dotyczące innowacji pedagogicznej, zakres i materiał szczegółowy, każdy nauczyciel musi przygotować osobiście, posiłkując się podanymi wskazówkami. „Jest tam dokument zawierający podstawowe informacje dotyczące tego, co należy zrobić, aby zgłosić innowację  (…). Oprócz tego są cztery dokumenty dotyczące mojej innowacji z wychowania do życia w rodzinie (…). Niestety nie mogę znaleźć dokumentów dotyczących innowacji programowej z filozofii. Myślę, że to, co przygotowałam może się przydać nauczycielom chcącym wprowadzić do programów nauczania treści spoza podstawy programowej.” – Sylwia

Dziękujemy

Aniela